Esinejad

Loome koos
parema tuleviku:

RK_Jüri_Ratas

Jüri Ratas

Jüri Ratas on Eesti Vabariigi peaminister alates aastast 2016. Tema teise, praeguse valitsuse poolt on välja öeldud, et riik soovib elektriautode levikut soodustada.

bty

Modereerib Henrik Roonemaa

Henrik Roonemaa on Eesti tehnoloogiaajakirjanik, uudisteportaali Geenius.ee asutaja ning Digitunni saatejuht. Lisaks nutiseadmetele ja internetiteenustele pakuvad talle viimasel ajal suuremat huvi ka uue ajastu transpordilahendused, kus tehnoloogial ja traditsioonilisel transpordiäril on võimalik koos väga suuresti muuta seda, kuidas ja millega me ringi liigume ning millises keskkonnas elame.

Annela Anger-Kraavi M

Annela Anger-Kraavi

Annela Anger-Kraavi omab doktorikraadi kliimamuutuste majanduses ja keskkonna poliitika magistrikraadi Cambridge’i Ülikoolist Inglismaal, kus ta on nüüd juhib teadusprojekte ning õpetab. Ta on ka ÜRO Kliimamuutuste Raamkonventsiooni (UNFCCC) Teaduse ja Tehnoloogia Komisjoni (SBSTA) aseesimees ning Euroopa Liidu kliimamuutuste poliitika läbirääkija sama konventsiooni juures. Lisaks on Annela The Cambridge Trust for New Thinking in Economics’i – hariduslik heategevusorganisatsioon, mis edendab uut mõtlemist majandusteaduses – CEO. Enne Cambridge’i õppima asumist lõpetas Annela Tartu Ulikooli bioloogia ja seejärel Tallinna Tehnikaülikoolis riigimajanduse eriala.

Philippe Vangeel PVG picture sept 2019

Philippe Vangeel

Elektriautosektor on hetkel üks uudsemaid ja kiiremini kasvavaid ning muutuvaid sektoreid maailmas. Philippe Vangeel on tänu oma motiveeritusele töötada moodsa tehnoloogiaga jõudnud Euroopa Elektriautode Liidu peasekretäri ametikohale. Oma inseneriteadmiste tõttu on Philippe töötanud mitmete uute laineid löövate tehnoloogiatega, näiteks on ta olnud innovatiivettevõtja internetipõhises jaekaubanduses, turvafirmades ning meditsiinisektoris. Need kogemused tulevad paljuski kasuks tema praeguse töökoha juures. Philippe ei keskendu vaid tehnikasektori füüsilisele osale, vaid soovib võimalikult paljusid inimesi julgustada elektriautosid kasutama, kuna nende laialdane kasutuselevõtt muudaks transpordi süsinikemissioonivabaks, aidates völtida kliimasoojenemisega.

Francisco Carranza Elektromobiilsuse konverents 2019

Francisco Carranza

Francisco on tegevjuht Nissan Energy’s, kus ta vastutab taastuvenergiageneraatorite ja rohelise energia hoiustamisviiside portfoolio ning kõigi toodete ja teenuste eest, mis on seotud elektriliste sõiduvahendite võrgustiku integratsiooniga (smart charging). Ta on Nissanis töötanud aastast 2008, kus ta oli algul vastutav välissuhete, ettevõtte juhtimise ja programmide juhtimise tiimides. Franciscol on kaks insenerikraadi Sevilla Engineering School and IFP School’ist ning kaks MBA kraadi EM Lyon and Cranfield School of Management’ist.

kristi_klaas2

Kristi Klaas

Keskkonnaministeeriumi asekantsler. Keskkonnaministeeriumi kliima ja strateegilise planeerimise asekantsler.
Kristi Klaas on Keskkonnaministeeriumis töötanud 2002. aastast. Viimased neli ja pool aastat oli ta erialadiplomaat – keskkonnanõunik esmalt Eesti Vabariigi alalises esinduses OECD juures ja alates 2016. aastast Eesti Vabariigi alalises esinduses Euroopa Liidu juures.
Kristi Klaas näeb oma suurimate väljakutsetena ametis kliimapoliitika kui võtmetähtsusega valdkonna sujuvat lõimimist teiste poliitikatega. „See on oluline, sest ainult nii on võimalik saavutada kasvuhoonegaaside heite vähendamise eesmärgid,“ rõhutas Klaas. Ta lisas, et fookuses hakkavad olema ka Euroopa Liidu uue mitmeaastase finantsraamistiku läbirääkimised, mis praegu käivad. “Meie rahastamisotsused peavad olema kooskõlas pikaajaliste strateegiliste eesmärkidega,“ nentis Klaas.

_DSC2915

Mihhail Kõlvart

Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart on erinevalt oma mitmest eelkäijast julgenud avalikult öelda, et ka autoga peab olema Tallinnas võimalik liigelda – ummikus seisvast autost ei võida ei autojuht ega keskkond. Kas Tallinn on elektriautode pealetungiks valmis?

Margus Vals_04

Margus Vals

Margus Vals on alates 2014. aastast Eesti Energia AS-i juhatuse liige. Eesti Energia on rahvusvaheline energiaettevõte, mis tegutseb Baltikumi ja Poola elektri- ja gaasimüügi turgudel ning rahvusvahelisel vedelkütuste turul. Eesti Energia pakub energialahendusi alates elektri, soojuse ja kütuste tootmisest kuni müügi, klienditeeninduse ja energiaga seotud lisateenusteni.
Margus Valsil on bakalaureusekraad Tallinna Tehnikaülikooli majanduse alal ning teadusmagistri kraad London Business School’ist.
Eelnevalt on Margus Vals juhtinud Eesti Energias energiakaubanduse üksust ning olnud strateegiajuht.

Mario KadastikIMG_1393_1

Mario Kadastik

Mario Kadastik on KBFI vanemteadur ja teadusdirektor, Higgsi bosoni üks avastajatest ning elektriautode entusiast ning esimene Tesla omanik Eestis. Igapäevaselt tegeleb Mario universumi olemuslike probleemide lahendamisega ning tuumaenergeetikaga. Kuid ta on ka üks Tesla Rent asutajatest ning juba viimased pea kuus aastat Tesladega tegelenud ning elektritranspordi temaatikat Eestis arendanud.

Tarmo Ulla, Erakliendi finantseerimise divisjoni direktor, Swedbank AS, 28_feb_2019_swedbank_012

Tarmo Ulla

Tarmo Ulla on Swedbanki eraisikute divisjoni direktor. Konverentsile toob ta vaate, mismoodi näeb Swedbank elektriautode finantseerimise ja kindlustamise tulevikku ning innustab ettevõtjaid julgemalt rohelisemasse tulevikku investeerima.

randel

Randel Schütz

Randel Schütz on Peugeot Baltikumi tootejuht, kes teab kõikidest Peugeot’ mudelitest kõike. Ka elektriautodest, nende tootmisest ning võludest ja valudest. Üle 10 aasta töökogemust automaailmas on talle andnud põhjalikud teadmised autode hingeelust ning kiirest arengust elektrifitseerimise ajajärku. Varasemalt on Randel töötanud John Deere Eesti tootejuhina ning Austrias KTM AG mootorrataste arendusosakonna projektijuhina.

Arno Sillat 2017

Arno Sillat

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu tegevjuht
Arno Sillat (6.4.1964), autoinsener (TPI 1989), teadusmagister (TTÜ 2001). Alustasin töökarjääri lukksepana TARKis. Ettevõtluses olen olnud üle 30 aasta, põhiliselt autondusega seotud firmades, Eestis ja teistes Baltimaades. Viimased 20 aastat olen olnud sotsiaalne ettevõtja, ühendanud ettevõtlust ja mittetulundussektorit (AMTEL, MOMU Mootorispordi muuseum, mitmed spordialaliidud, Pelgulinna Sünnitusmaja Toetusfond). Momendil on põhilised tegevussuunad AMTEL ja MOMU Mootorispordi muuseum.

Taavo Randna foto2

Taavo Randna

Taavo Randna on Elektrilevi juhatuse liige. Tema vastutusvaldkond on uute võrguteenusete arendamine, sh elektritranspordiga seotud võrguteenused. Randnal on Taltech energeetika bakalaureusekraad ja Tartu Ülikooli strateegilise juhtimise magistrikraad.

Screenshot 2019-09-26 at 12.08.08

Margus Mikk

Margus Mikk juhib Nissani tegevust Balti riikides, omades seetõttu kõige pikemat reaalset kogemust elekriautode müümisel ja teenindamisel. Lisaks Eesti turuinfole on tal hea ülevaade ka Lätis ning Leedus toimuvatest protsesssidest.

Ermo Kontson IMG_5510

Ermo Kontson

Taksofirma Elektritakso juht Ermo Kontson on mees, kes teab kuidas elektriautod äris kasutusele võtta. Ühtlasi on Ermo mees, kes usub, et elektritransport on võtmetehnoloogia fossiilselt kütuselt üleminekuks taastuvenergeetikale.

Rene_Kokk

Rene Kokk

Rene Kokk on Eesti Vabariigi keskkonnaminister alates 29. aprillist 2019.  Just tema juhtimisel on ministeerium välja töötamas elektriautode ostu toetusmeedet, mis veel käesoleval aastal peaks valmis saama.

Mario Pajuste 2017

Mario Pajuste

Mario Pajuste on Merko kinnisvaraarendusdivisjoni ehitusjuht. Viimasel ajal on ta pidanud üha sagedamini mõtisklema küsimuse üle, kas ja kui palju peab uute arenduste planeerimisel ja projekteerimisel arvestama elektritranspordi arengutega.

Sten Argos IMG_8498

Sten Argos

Sten on Eesti Energia uute teenuste müügidirektor. Kui me täna räägime elektriautodest kui eraldiseisvast auto liigist ja rohkem tulevikuvõtmes, siis usub Sten, et 2-3 aasta pärast on elektriautondus samasugune autonduse osas nagu e-kaubandus on kaubanduse osa. Need on nii kokku kasvanud, et neid ei pea enam erinevate liidestega täiendama.

Indrek Gailan_2019

Indrek Gailan

Indrek Gailan on majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja. Just tema juhitavas osakonnas hoitakse silma peal elektritranspordi arenguvõimalustel ning suunatakse ühe või teise transpordiliig arendamist

Peeter Koppel_16_9

Peeter Koppel

Peeter Koppel on SEB panga privaatpanganduse strateeg. Ta on töötanud mitmel finantsturgudega seotud ametikohal, muu hulgas kaubelnud valuutade ja aktsiatega. Koppel õpetab ka Estonian Business Schooli executive MBA programmis. Peeter huvitub ka kahe- ja neljarattalistest liiklusvahenditest jalgrattast kuni sportautodeni ning kirjutab AutoGeeniusesse sellest, kuidas erilised autod tavalises maailmas tunduvad.

Martin P Rinne 8Y8A1466

Martin P. Rinne

Martinit iseloomustab mobiilsus, innovaatilisus, kiirus, mugavus. Need märksõnad saadavad teda nii töös kui ka eraelus. Tema juhtimisel luuakse innovaatilist majandustarkvara Directo, mis muudab ärihaldamise kordades kiiremaks, lihtsamaks ja mugavamaks. Ka mujal hindab ta erinevate seadmete puhul eelkõige kasutajamugavust.
Elektromobiilsusel näeb Martin suurt tulevikku – praegugi pole tal kodus ühtegi fossiilset kütust tarbivat seadet, seda puhtalt kasutajamugavuse tõttu. Poolteist aastat tagasi vahetas ta ka oma neljarattalise sõbra elektrimootoriga töötava BMW i3 vastu ja pole seda otsust kordagi kahetsenud. Vastupidi, olnud varem kaheksa erineva BMW omanik, leiab ta, et just elektriauto on nendest kõige lahedam.

Registreeri ennast konverentsile

Loome koos
parema tuleviku:

Energia_logo_dark
Elektra_logo

Toetajad:

Peugeot_logo_dark
Autoleht_logo